Піщівська громада

Житомирська область, Звягельський район

11 КВІТНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ХВОРОБОЮ ПАРКІНСОНА

Дата: 11.04.2025 11:00
Кількість переглядів: 23

Возможно, это изображение 1 человек и текст

Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона відзначають у день народження англійського лікаря Джеймса Паркінсона, який вперше описав це хронічне прогресуюче захворювання центральної нервової системи.

Хвороба Паркінсона має три основні симптоми:

• тремтіння — тремор, який зазвичай починається з голови й руки;

• брадикінезія — уповільнення руху, коли фізичні рухи набагато повільніші за норму, що може ускладнювати повсякденні завдання і призвести до характерного повільного пересування дуже маленькими кроками;

• ригідність — скутість і напруга у м’язах, що може ускладнити переміщення і вираз обличчя, а також може призвести до болісних м’язових спазмів.

Хворі мають характерний зовнішній вигляд, зокрема, постави: голова нахилена вперед, коліна та лікті напівзігнуті, спина згорблена.

Хвороба Паркінсона розвивається внаслідок утрати нервових клітин у частині мозку, яку називають сірою субстанцією. Нервові клітини в цій частині мозку відповідають за виробництво допаміну. Якщо ці нервові клітини гинуть або пошкоджуються, кількість допаміну в мозку зменшується. Відповідно, частина мозку, що контролює рух, не може працювати добре і це призводить до повільних і нездорових рухів. Втрата нервових клітин є повільним процесом.

Етіологія захворювання залишається невідомою. На думку науковців, велике значення мають генетична схильність, вік і фактори зовнішнього середовища.

Наразі не існує способу лікування хвороби Паркінсона. Діагноз «хвороба Паркінсона» незворотний. Вам знадобляться довготривале лікування, щоб контролювати свої симптоми і адаптуватися до виконання простих повсякденних завдань.

Рекомендації щодо неспецифічної профілактики, які покращують стан нервової системи в цілому і можуть бути корисні для осіб похилого віку:

• Органічне харчування – споживайте чисті екологічні продукти харчування з якомога нижчим вмістом пестицидів, штучних консервантів, барвників, стимуляторів смаку.

• Свіжа зелень та ягоди – чудове джерело фолієвої кислоти (броколі, шпинат, зелень, брюссельська капуста, спаржа) та антиоксидантів, які здатні захистити клітини від пошкодження.

• Жирні кислоти, Омега-3 – продукти, багаті на ці корисні компоненти, допоможуть зберегти здоров’я ваших нервових клітин.

• Вітамін D3 – вітамін, необхідний для нормального засвоєння і метаболізму кальцію та фосфору, надзвичайно важливих для функціонування нейронів;

• Регулярні фізичні навантаження та цікаве хобі з суттєвим руховим компонентом (наприклад, садівництво, піший туризм) – така активність забезпечить достатній рівень фізичної активності та позитивні емоції.

Тому, найкращою профілактикою хвороби Паркінсона, як і інших вікових захворювань, є здоровий спосіб життя, своєчасне звернення до лікаря та проведення профілактичних оглядів, оскільки старість може бути різною і те, якою саме вона буде, залежить від самої людини.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь