Історична довідка

Піщівська сільська об’єднана територіальна громада утворена відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» на підставі рішення Піщівської сільської ради від 07 серпня 2017 ‘’Про добровільне об”єднання Піщівської територіальної громади’’ внаслідок добровільного об’єднання Косенівської (села Косенів та Крайня Деражня), Піщівської (села Піщів, Жеребилівка, Дуплинки), Повчинської (села Повчине та Калинівка), Середньодеражнянської (села Середня Деражня та Крайня Деражня) та Суховільської (села Суховоля та Партизанське) сільських рад Новоград-Волинського району Житомирської області.

Село Піщів – адміністративний цент територіальної громади, знаходиться на висоті 209 метрів на рівнем моря, розташований на відстані в 115 кілометрів від обласного центру Житомирської області міста Житомира.

Громада знаходиться на південній межі Українського Полісся. Її територія громади межує на півночі з Городницькою територіальною громадою Новоград-Волинського району Житомирської області, на сході – з Новоград-Волинською територіальною громадою Новоград-Волинського району Житомирської області, на заході – з Корецькою територіальною громадою Рівненського району Рівненської області, на південному сході – з Ярунською громадою Новоград-Волинського району Житомирської області, на південному заході – з Берездівською громадою Шепетівського району Хмельницької області.

Площа громади становить 19249,4 га, з них площа населених пунктів становить 1721 га, площа земель сільськогосподарського призначення 11660,76 га, чисельність населення – 3700 осіб.

Грунти ТГ – сірі опідзолені оглеєні грунти, чорноземно-лучні грунти, дерново-підзолисті грунти.

Через території ТГ проходить автодорога міжнародного значення М-06 Київ-Чоп.

Аграрний сектор Піщівської громади спеціалізується у галузях рослинництва і тваринництва. Він є основною економічної активності громади. На території громади функціонують сільськогосподарські підприємства: СТОВ ‘’Птахівник’’, ТзОВ ‘’Фаворит Агро’’, ПСП ‘’Граніт’’, ПО(О)СП ‘’Золота Нива’’, СФГ ‘’Воля’’, ФГ ‘’Моя Терра’’.

В громаді наявна система закладів охорони здоров’я у складі Піщівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини (с.Піщів) та пунктів здоров’я у селах Середня Деражня, Калинівка, Повчине, Суховоля, Косенів.

Освітня мережа ТГ включає комунальні заклади загальної середньої освіти та дошкільної освіти. В громаді наявні загальноосвітні навчальні заклади, а саме: Піщівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, Повчинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, Косенівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, Суховільська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів, Середньодеражнянська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів. Також наявні 5 закладів дошкільної освіти.

У Піщівській ТГ працює 9 будинків культури та 4 сільські бібліотеки.