Піщівська громада

Житомирська область, Звягельський район

День мінної просвіти: навчайте дітей правил, що рятують життя

Дата: 04.04.2025 15:00
Кількість переглядів: 11

Фото без опису

 

ДСНС України спільно з ЮНІСЕФ та Міністерством освіти і науки України закликають освітян і всіх, хто працює з дітьми, приділити особливу увагу темі мінної просвіти та провести урок, що рятує життя.

 

Україна є однією з найбільш забруднених вибухонебезпечними предметами країн у світі. Приблизно 139 тис. кв. км² (23% від загальної площі держави) є потенційно небезпечними та потребують обстеження саперами. Це завдання на десятки років, тому загроза для життя і здоров’я дітей та дорослих зберігатиметься ще тривалий час.

 

Станом на 3 квітня, за даними Міноборони, від початку повномасштабної війни в Україні загинуло 336 людей, зокрема — 18 дітей, ще 825 поранено, серед них — 92 дитини.

 

Обізнаність батьків і дітей про мінну безпеку

 

За даними дослідження, приблизно 97% українських підлітків знайомі з правилами мінної безпеки. Водночас саме підлітки, особливо хлопці від 14 до 17 років, демонструють найбільш ризиковану та небезпечну поведінку. Вони частіше обирають для прогулянок потенційно небезпечні місця: ліси, водойми, де раніше йшли бойові дії, чи навіть покинуті військові позиції. Важливо продовжувати мінну просвіту, що сприятиме розумінню дітьми реальних небезпек і формуванню культури безпеки.

 

Щоб захистити дітей та підвищити рівень поінформованості серед дорослих, ДСНС у партнерстві з ЮНІСЕФ розробили комплекс навчальних матеріалів з мінної просвіти. Їхня особливість — у підході «навчання через гру»: мультфільми, комікси, інтерактивні завдання, вікторини, ігри та готові уроки. Усі матеріали адаптовано до потреб дітей різного віку, що дає змогу ефективно навчити як наймолодших, так і підлітків.

 

Як долучитися до мінної просвіти?

 

Освітянам:

 

  • Проведіть короткі, але інформативні заняття з мінної безпеки для дітей. Це може бути урок, коротка бесіда, відео або навіть гра.
  • Використовуйте готові та перевірені навчально-ігрові матеріали з онлайн-курсу «Як навчати дітей мінної безпеки», розроблені ГО «Культурна платформа Закарпаття» за підтримки ЮНІСЕФ. Вони доступні за посиланням: bit.ly/mobileclasses
  • Наголошуйте на ключових правилах: не підходь, не чіпай, 101 набирай!

 

Батькам:

 

  • Проведіть бесіду з дітьми про мінну безпеку, використовуючи матеріали з каталогу «Спільнотека» від ЮНІСЕФ.
  • Використовуйте ігровий формат, щоб якнайкраще повідомити важливу інформацію.

 

Кожному:

 

  • Приділіть щонайменше 10 хвилин, щоб вивчити або пригадати правила мінної безпеки.
  • Поділіться інформацією з рідними та друзями.

 

Закликаємо освітян, батьків та всіх, хто працює з дітьми ділитися фото та відео з уроків, бесід або інших заходів із мінної безпеки у соціальних мережах із хештегом #міннапросвіта.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь