Вакцинація дітей Житомирщини. Ефективність та безпечність щеплень

Дата: 19.03.2024 16:39

Вакцинування дітей вважається одним із найефективніших та найбезпечніших методів профілактики інфекційних захворювань. Це важлива складова системи охорони здоров’я, оскільки дозволяє запобігти розвитку серйозних хвороб, які можуть призвести до ускладнень.

Вакцинація створює імунітет у дитини, допомагаючи їй бути менш вразливою до інфекцій та знижує ризик зараження не лише у самої дитини, але й у оточуючих.

Проведення щеплень відповідно до рекомендацій календаря щеплень є важливим етапом в здоровому розвитку дитини. Він ретельно розроблений медичними експертами та враховує оптимальний час для введення кожної вакцини, а також послідовність та кількість необхідних доз. Це дозволяє досягти максимальної ефективності вакцинації та забезпечити повний захист організму дитини від небезпеки інфекційних захворювань.

Зокрема у 2023 році в Житомирській області було заплановано провести щеплення проти інфекційних хвороб для широкого спектру вікових груп, включаючи новонароджених, дітей різних вікових категорій, та дорослих. Загалом, планувалося щепити 8470 новонароджених, 7160 дітей у віці до 1 року, 8414 у віці 18 місяців, 12012 у віці 6 років, 14155 у віці 14 років, 13505 у віці 16 років, та 82053 дорослих осіб.

На жаль, деякі діти порушили календар щеплень, але все одно відсоток виконання плану має позитивну динаміку. Наприклад, станом на 01 січня 2024 року відсоток виконання річного плану щеплень проти туберкульозу дітей у віці до 1 року становить 74,7%, а щодо гепатиту В – 92,0%.

Також план щеплень проти кору, паротиту, краснухи для дітей у віці 1 рік виконаний на рівні 87,2%, а друге щеплення у віці 6 років отримали 83,2% дітей. Охоплення вакцинацією від дифтерії, кашлюка та правця також високе: 88,4% дітей у віці до 1 року та 81,5% у віці 18 місяців.

Тож найважливішим аспектом вакцинування дітей є не лише їхня індивідуальна безпека, але і загальна громадська безпека. Вакциновані діти створюють колективний імунітет, що перешкоджає поширенню інфекцій серед населення та допомагає зберегти здоров’я всіх навколо. Тому вакцинація дітей є важливою складовою соціальної відповідальності кожного батька та суспільства в цілому.