До уваги жителів громади!
Збереження ранньоквітучих та занесених до Червоної книги України рослин
З потеплінням у парках і лісах починають розцвітати підсніжники, які занесені до Червоної книги. При районних комунальних підприємствах із утримання зелених насаджень та лісопаркових господарств сформовані мобільні патрульні групи з охорони та збереження видів ранньоквітучих, що занесені до Червоної книги, рослин.
Закликаємо киян та гостей столиці не купувати первоцвіти. Більшість із них – підсніжники, проліски, крокуси, білоцвіт, сон-трава тощо – занесені до Червоної книги України та охороняються законом. Купуючи квіти в метро або на зупинках громадського транспорту, кожен ризикує стати співучасником знищення природи, адже одна вирвана квітка виду «підсніжник» – це вкрадене життя у 45 паростків
Нагадуємо, що незаконний збір і реалізація рідкісних занесених до Червоної книги України ранньоквітучих рослин заборонені Законом України «Про Червону книгу України», та статтями 88-1 та 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Затверджені у 2012 р. зміни до Закону України «Про Червону книгу України» забороняють реалізовувати не тільки першоцвіти, зібрані в природі, а й вирощені у штучних умовах.
Торгівля первоцвітами переслідується органами Національної поліції та Державною екологічною інспекцією і карається штрафом від 1700 грн до 3655 грн.
Незаконне збирання рослин в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду каратиметься штрафом від 153 до 408 гривень з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих природних ресурсів (ст.91 КУпАП). Знищення рослин, занесених до Червоної книги, – штрафом від 340 до 510 гривень та подальшою їх конфіскацією (ст.90 КУпАП). Окрім того, правопорушник зобов’язаний буде сплатити збитки. Наприклад, за кожну зірвану рослину підсніжника звичайного, цибулі ведмежої чи сону розкритого сума збитків становить 62 гривні.
Ранньоквітучі занесенІ до ЧервоноЇ книги України: всі види сон-трави, підсніжник звичайний, тюльпан дібровний, проліска сибірська, горицвіт весняний, первоцвіт дрібний, шафран сітчастий.
Важливо пам’ятати, що збереження первоцвітів залежить від свідомого ставлення до проблеми кожного з нас. Збережемо прекрасні квіти для нащадків!
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)